Dekontaminace I/2020 – Odpadové číslo

Když stojím před naším panelákem na okraji Prahy, každých 10 minut projde člověk s delší tyčkou, anténou nebo klacíkem. Otevře jak náš, tak všechny další kontejnery v ulici a nahlédne. Tempo kontroly popelnic (lidově „fárání“) se liší, na pervitnu bývá nejrychlejší, naopak jeden uživatel benzodiazepinů věnoval našim kontejnerům půl dne. S oblibou říkám, že klient káček a terénů jsou jedni z nejvíce recyklujících lidí v České republice. Ujmou se mnoha nedokouřených cigaret, zbytků jídel, vyhozené elektroniky, oblečení a ještě vše využijí. Chci za to PODĚKOVAT!!! Jsme populace žijící v nadbytku, vyhodí se spoustu věcí, které se dají ještě využít a je fajn, když to děláte.


Bohužel fárání má i svoje stinné stránky. Může docházet k šíření salmonely a žloutenky A a také KORONAVIRU!!! Pokud Vám není dobře, tak by stálo za to fárání omezit. Ne každý, koho vidím, za sebou popelnici zavře. Někdo dokonce vyhazuje odpadky ven, aby se dostal k těm níže. Tím hodně naštvává lidi a ve finále zkazí „dobrou fárku“ všem. Někdo bere i to, co nezužitkuje, a pak vytváří v okolí města koutky tvořené z těchto „nálezů“. Na tomhle čísle spolupracujeme s iniciatvou Trash Hero. Jde o lidi, kteří svůj volný čas tráví právě likvidací odpadků. Díky jim za to, ale bylo by skvělé, kdyby měli méně práce.


Negativní obraz lidí užívajících drogy je spojený také s děláním nepořádku. Pojďme to změnit! Chcete-li, aby Vám nezavřeli káčko, buďte ohleduplní v jeho blízkost. Když je okolí káčka vyzdobeno kousky obalů od stříkaček, a navíc vás přistihnou aplikovat drogy u dětského hřiště, sousedy to nepotěší. V tomto čísle jsme požádali o rozhovor i lidi, kteří berou drogy a uklízí odpadky po svých vrstevnících. Pokud seberete pohozenou stříkačku nebo jiný nepořádek po někom jiném, DÍKY za to! Máte můj RESPEKT!

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.