Dekontaminace IV/2021 – Zvíře

Milí čtenáři,
radujme se, veselme se. Je tu nové číslo Dekontaminace!
Slyšeli jste někdy o člověku jménem Ralph Smart? Je to britský psycholog, spisovatel, badatel, moderátor, hudebník, grafik, tvůrce filmů. Vystudoval psychologii a kriminologii a fascinuje jej přirozená povaha a podstata člověka. Je známým tvůrcem motivačních videí o nalezení pravého potenciálu člověka.
Také jsem o něm nikdy neslyšela, než jsem si na internetu přečetla, co jednou řekl. Ten citát zní: “Bez ohledu na to, jak talentovaní, bohatí nebo inteligentní jste, jak zacházíte se zvířaty mi říká vše, co o vás potřebuji vědět.”
A tato věta mě rozhodně oslovila a přiměla mě se zamyslet. “Jak zacházíte se zvířaty mi říká vše, co o vás potřebuji vědět.” Ono to totiž má hodně do sebe. Jste-li zlí na svého psa, je vám zle. Necháváte-li svého psa hladovět, sami také hladovíte. Jste-li agresivní, přenášíte to na své zvíře. A tak to je. Většinou, samozřejmě. Je-li vám dobře, vašemu zvířeti je také dobře. Jste-li v pořádku, vaše zvíře bude také v pořádku. Umíte-li se postarat o sebe, umíte se pak postarat i o jiné. I o své zvířátko. Jste-li spokojený sám se sebou a svým životem, bude to z vás cítit, budete se cítit dobře a vaše zvíře také. A tak to v životě je. A ačkoliv nejsem žádný životní kouč, myslím si, že každý by měl žít co nejlépe podle jeho vědomí a svědomí. A je-li člověk spokojený sám se sebou, má pak kapacitu starat se i o druhé. A to jak o zvířata, tak i o další lidi a mezilidské vztahy. Co je také důležité mít na paměti, že zvířata, na rozdíl od nás lidí, nemají svobodu volby. Pejsci budou s vámi po boku prožívat to dobré i to zlé, a to vy za ně máte zodpovědnost. Jak říká liška Malému princi ve stejnojmenné pohádce: “stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal.” Tak buďte hodní na své pejsky a vůbec všechna zvířata co máte, a dobře se o ně starejte.
Oni vám to tisíckrát vrátí.
Všem přeji mějte se fajn, dávejte na sebe pozor, ať se vám vede co nejlépe.
EvaP.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.