Pokyny a tipy pro účastníky LŠHR 2022

v kempu Masarykův tábor YMCA Soběšín

od úterý 14. do čtvrtka 16. června 2022

Jak se dostat do kempu?

Na mapě naleznete kemp zde: https://mapy.cz/s/2sHPy

Z dálnice D1 využijte EXIT 41 směrem na Šternov a Český Šternberk. Po průjezdu Českým Šternberkem po silnici 111 (pořád ta hlavní, kterou jedete už od sjezdu z dálnice) pokračujte po směrovkách na vesničku Otryby, v níž se již nachází ukazatele přímo do kempu Masarykův tábor YMCA. Od sjezdu z dálnice je to necelých 10km.

Do kempu je možné také dojet vlakem, vlaková stanice Vranice je cca 500 metrů od kempu (ve směru Čerčany!!! Stanice Soběšín je od kempu dál, vystupte ve Vranicích!!!

Pokud to máte daleko, je možnost přijet po domluvě už v pondělí. Uhradíte si ale ubytování za tento den sami v hotovosti v kempu.

Nejen hotovost s sebou!

Nejbližší obchod s potravinami a smíšeným zbožím se nachází v obci Český Šternberk.

Doporučujeme vzít si finanční hotovost. Na baru v kempu nelze platit platební kartou. Kuřákům doporučujeme nakoupit cigarety do zásoby, na místě k prodeji nejsou. Cigarety jdou koupit na benzince ve Zbizubech, v Kácově, v Uhlířské Janovicích.  Nejbližší bankomat je v obci Uhlířské Janovice (15 km).

Čerpací stanice v okolí

Westar Zbizuby            AS24 – u exitu 41 směrem na Divišov    Shell – na 45 kilometru dálnice D1 směrem na Brno

Registrace

Po příjezdu nám podepíšete prezenční listinu a dostanete formulář zpětné vazby. Koordinaci registrace má na starosti Eva Morcová, případné problémy řešte s ní.  Ideálně hned po registraci (nejpozději do úterý 18.00) zaplaťte jídlo na recepci kempu. S registrací Vám dáme formulář zpětné vazby, po jeho odevzdání Vám dáme certifikát.

Parkování:

Ubytovaní v chatkách Tereza mohou zaparkovat u chatek. Ubytovaní v dalších chatkách si mohou u chatky vyložit věci a najít v kempu vhodné místo na zaparkování..

Ubytování:

Dle zaslaných údajů jsme rozdělili účastníky do chatek. Rozdělení najdete v příloze. Kemp je náš, zbývají volné chatky nižší kvality, tak kdybyste chtěli změnu či soukromí, může

V kempu je možné dle stanovených pravidel mít psa za poplatek 30 Kč/den. Platí se spolu se stravováním. Upozorňujeme, že psi nesmí do jídelny a personál kempu je na to citlivý!

Bohužel od chatek je jen jeden klíč. V kempu není veřejně přístupná wifi!!!

U jiných chat než Tereza je k dispozici jen jeden klíč. U chat Tereza:  První ubytovaný dostane 2 klíče o chaty, jeden je od spodního 4 lůžkového pokoje, druhý je od zadní části, kde je nahoře dvoulůžkový a jednolůžkový pokoje. Sdílí se WC a sprcha.

Ubytování je v ceně, vybavení chatek, kde bydlíte, najdete zde:  https://tabor.palacymca.cz/cenik-rezervace/

Upozorňujeme, že řada chatek není v nejlepším stavu, je to hodně retro, stejně jako zadní záchody. V některých Lindách není ani zásuvka. Rekonstruované záchody a sprchy jsou v prostřední části u trati.

Podmínky kempu:  http://tabor.palacymca.cz/

Stravování:

Plná penze 350 Kč/den ve vegetariánské a nevegetariánské variantě, tedy 700 Kč celkem. Obsahuje (700 Kč – úterý oběd, úterý večeře, středa snídaně, středa oběd, středa večeře, čtvrtek snídaně. Je možné přijet s vlastní stravou, nicméně chatky nemají kuchyňku. Stravování se platí v hotovosti v kempu na místě (u recepce).   

Účast na blocích

Bohužel jako každý rok musíte volit, čeho se zúčastníte. Pokud se nebudete moci něčeho zúčastnit, co Vás bude mrzet, napište to do zpětné vazby a my zvážíme zařazení do programu příští rok. Budeme se snažit dělat většinu programu ve venkovních prostorech, což může komplikovat jak viditelnost prezentací, tak slyšitelnost lektorů. Zkuste si sednout co nejblíž plátnu. Vedle kluboven (U trati, U řeky) budou postaven modrý a červený stan, ve kterém když nebude pršet, bychom rádi reagovali program. Upozorňujeme, že některé workshopy budou mít omezenou kapacitu.

Odjezd

Ve čtvrtek bude nutné vyklidit chatky do 10.00. Prosím sundejte povlečení a dejte je do železných košů u recepce. Při odjezdu dejte klíč Evě Morcové nebo jinému pracovníkovi SANANIMu.  

Fakturace:   Faktury zasíláme až po akci, typicky cca do měsíce od konce LŠHR.

Tipy:

 • I kvůli kovidu se budeme snažit část bloků dělat venku. Vezměte si ssebou karimatky či něco jiného příjemného na sezení.
 • Podívejte se na předpověď počasí – pokud bude teplo, jsme hned u řeky, určitě se hodí plavky. Pokud naopak bude chladné počasí, počítejte s tím, že spíte v chatkách bez topení a dobře se oblečte/vybavte teplým vybavením. Pokud jedete autem, je možnost si vzít ssebou i elektrický přímotop.
 • Pokud se chcete zúčastnit tradiční pingpongové obíhačky, doporučujeme si vzít vlastní pálku, nebo aspoň knihu. (stylový je Tim Rhodes apod.)
 • Jste v kempu, čili určitě Vám může pobyt zpříjemnit a zlevnit i vlastní rychlovarná konvice, čaj, káva, vlastní pochutiny, vlastní nápoje, zahradní gril apod.
 • Z důvodu respektu k lektorům ranních bloků bude kempový výčep uzavřen nejpozději ve 24.00. Plánujete-li delší párty, vybavte se na ni dostatečným množstvím nápojů.
 • Ve výčepu kempu se točí pouze do plastových kelímků. Můžete si přivést svoje sklo.
 • Na akci je možné zakoupit placku a tričko LŠHR (za 300 Kč).
 • Máte-li vlastní nástroj a hrajete, určitě budeme rádi, když ji vezmete. Na místě bude jedna erární kytara.
 • Na místě je volejbalové a nohejbalové hřiště, tak zvažte dovezení míče. Budeme mít kdyžtak k dispozici volejbalový míč.
 • Repelent se hodí (jsme u řeky).
 • Na akci budou k rozebrání starší čísla časopisu Dekontaminace. Pokud Vám nějaká čísla nedorazila, můžete si je odvézt z Letní školy.

Jídelníček:

Bohužel není možné měnit vegetariánské jídlo za masové. Prosíme vegetariány, ať si chodí pro jídlo první. Snažte se stihnout snídani ve vymezeném časovém okně. Budeme personál žádat, ať nechají kafe a nějakou část jídla déle, ale nezaručujeme to.

úterý                     

polévka               Zeleninový vývar, nudle (zvlášť) 

oběd 1                 Hovězí svíčková, houskový knedlík 

oběd 2                 Koprová omáčka s vejcem, houskový knedlík 

večeře 1              Rizoto s kuřecím masem a sýrem

večeře 2              Rizoto se zeleninou a sýrem

středa                   

snídaně               

polévka               Bramborová 

oběd 1                 Boloňské španety, sýr 

oběd 2                 Špagety s rajčatovou omáčkou bez masa, sýr 

večeře1               Smažený řízek, brambor 

večeře 2              Ovocné knedlíky, tvaroh

čtvrtek:               

snídaně