Pozvánka na LŠHR 2024

Letní škola Harm Reduction 2024

úterý – čtvrtek 25. – 27. června 2024, Masarykův tábor YMCA Soběšín

Letní škola Harm Reduction 2023 je vzdělávací akce kombinující kurz, konferenci a oborové setkání, a je primárně určena nízkoprahovým adiktologickým službám – terénním programům a kontaktním centrům. Je otevřena i dalším adiktologickým, sociálním a zdravotním službám i studentům těchto oborů. Akci pořádá již po sedmnácté SANANIM z.ú.

Místo konání:             

Soběšín se nachází kousek od Kácova, kousek od D1, 70 km od Prahy. Jezdí sem vlak a autobus. Celkový rozsah akce je 24 hodin, z toho na část programu žádáme akreditaci MPSV ČR v rozsahu 8 hodin. Účastníci si vybírají vždy z 2-4 bloků, jaký program si vyberou. Požádáme o akreditaci ČAA.
Umístění v mapě: https://mapy.cz/s/2uRs3   

Přihlášky:

Přihlašování bude spuštěno v dubnu.

Program:

  • Tradičně připravujeme program složený ze stálých bloků (méně rizikové braní, ošetřování, sociální práce) pro začínající kolegy, a nové bloky, aby ten, kdo jezdí na LŠHR opakovaně, našel zajímavý program.
  • Křeslo pro hosta: peerworkerka Zuzana Kříčková, působící v Jako Doma, XTP SANANIM a Pragulicu
  • Panelová diskusi na téma Jak si povídat o aplikaci drog?
  • Klienti v „sociální smrti“, Mgr. Petr Matoušek, Klinika adiktologie 1. LF UK
  • Co čeká mámy s dětmi a mladistvé v terapeutické komunitě? Jan Šíp a Lucie Štolcová, TK Karlov SANANIM
  • Workshop „Připravte článek do časopisu Dekontaminace“
  • Novinka: při workshopu o méně rizikové injekční aplikaci budou k dispozici dvě umělé aplikační paže.
  • Shromáždění a oborová diskuse pořádané Sekcí HR APAS
  • a mnoho dalšího

I Vy můžete přispět aktivní příspěvkem do programu LŠHR:

Může jít o krátký příspěvek (pak Vám za odměnu zaplatíme jídlo na Letní škole), nebo celý 75 minutový blok (pak si můžete vybrat, zda budete mít LŠHR grátis, nebo Vám ji zaplatí vysílající organizace a my Vám zaplatíme jídlo + lektorné). Pište návrhy bloků Aleši Herzogovi, herzog@sananim.cz

Cena akce bez stravy: 

3000 Kč/účastník v chatce (Tereza, Hanka, Sandra), Bohužel se na všechny v této variantě ubytování nedostane, takže Vás případně dáme do chatky nižší kvality.

2700 Kč/účastník v chatce nižší kvality, ve stanu s podsadou (Linda I, Linda II)

2600 Kč/účastník ve stanu s podsadou (spacák nutný)

2500 Kč/účastník ve vlastním stanu.

Storno poplatek: pokud se odhlásíte později než 10 dní před začátkem Letní školy HR nebo bez odhlášení nepřijedete, účtujeme storno poplatek 1000 Kč. Posledním dnem odhlášení bez storna je 14. 6. 2024.

Faktury zasíláme vždy až po akci.  

Cena obsahuje ubytování v chatkách či stanech, neobsahuje stravování. Kemp je umístěn na krásném místě u řeky Sázavy, nicméně neposkytuje velký komfort. Část chatek nižší kvality Linda neobsahuje např. ani elektrickou zásuvku.

Cenu může ještě ovlivnit zdražení ubytování v kempu, ostatní části nezdražíme.  

Stravování:  

Plná penze 405 Kč/den ve vegetariánské a nevegetariánské variantě, tedy 810 Kč celkem. Obsahuje úterý oběd, úterý večeře, středa snídaně, středa oběd, středa večeře, čtvrtek snídaně. Je možné přijet s vlastní stravou, nicméně chatky nemají kuchyňku. Stravování se platí v hotovosti v kempu na místě (u recepce).   

Podmínky kempu:  

http://tabor.palacymca.cz/ 

Psi na akci mohou, nicméně nesmí do jídelny, ve které je většina programu a jídla. Také nemohou běhat volně v části areálu u kuchyně a recepce. Zvažte, zda psa sebou brát. Poplatek je 40 Kč/den.

Informace k akci podá Aleš Herzog, 604957495, herzog@sananim.cz a tým Terénní programy SANANIM

www.edekontaminace.cz, www.sananim.cz