Street Magazine 35

Domov tvořím já a…
Vyhraju moc mega peněz. Koupím si barák, bavoráka, kopici skvělých věcí, zaplatím dluhy, někam se podívám… Znáš to taky? Snít o tom, co by člověk udělal, kdyby byl fakt bohatej?
Pojďme se trochu zasnít dál… Hodně lidí z mého okolí říká, koupil/a bych si dům. Udělat si pořádnej domov. Něco svého, kde můžu dělat všechno, co chci a nikdo mi do toho nebude mluvit. To by bylo skvělý! Velkou vanu! Masážní sprchu! Brutálně velkou postel! Robota, co by myl i vysával za mě! Střechu nad hlavou a teplo, když je venku hnusně! Lednice, ve které se nekazí moje jídlo! A to nejlepší – vlastní splachovací záchod! Moje plakáty a moje výzdoba! Moje barvy zdí a mnou vybrané repráky v rohu!…
Tohle všechno v tom domě může být a stejně to nemusí být domov. Věřím tomu, že domov tvoří lidi kolem mě. Lidi, které pustím do svého života a s nimi se cítím dobře. „Jako doma.“ Lidi kterých se nemusím bát a můžu si dovolit jim věřit. Moje rodina. Ať už ta původní nebo moje nová, kterou jsem sám vytvořil. Blízcí přátelé a pak ti ostatní kamarádi. Domov tvořím já a oni. A rozhodně je fajn, když k tomu mám i dobrý bydlení. Místo, kde můžu odpočívat, potkávat se s lidmi, místo kde jsem v bezpečí. Místo, odkud můžu každé ráno beze strachu odejít do práce. Proto je téma dalšího číslo Street Magazinu bydlení/domov. A jak si s tímto tématem poradili pracovníci Preventu a naši vzácní přispěvatelé? To můžete posoudit sami přečtením následujících stránek.
Za redakci SM přeju, ať se vám 35. vydání líbí.
s úctou
Martin