Dekontaminace III/2023 – Survival

Až se zima zeptá…
Chladné období roku nastalo. Řada našich čtenářů s hrůzou zjišťuje, že bude muset strávit celou zimu nebo přinejmenším nějakou její část venku. Pro někoho jde o první zimu venku, pro někoho už se jedná o několikátou. Kolikátou už?

Jaro a léto jsou nejlepší období, kdy se začít zařizovat na zimu. Chápu, kdo by to řešil, když je zima ještě daleko a venku je tak krásně. Na druhou stranu s blížícím se podzimem dostává ten skvělý nápad zařídit se na zimu víc a víc lidí. Takže pak už to jde ztuha. Ubytovny a azylové domy se plní, na některá lůžka se čeká týdny, někdy i měsíce. Leckdo se může spokojit s poleháváním u výdechu klimatizace, nebo v šachtě parovodu. Nejsou to místa zcela bez rizika, proto je určitě lepší teplý spacák, karimatka, a když to jde, tak i nějaký stan. Je však třeba dobře promyslet, kde své tábořiště rozbít. Ne každý je nadšen z toho, když mu na pozemku vyroste stan, časem dva tři. V jeho okolí se začnou hromadit odpadky a pak vprostřed zimy stan i s odpadky vzplane, a je klika, když neshoří člověk uvnitř, ani nic dalšího. Každoročně totiž plní zprávy z médií další a další umrzlí a uhořelí lidé z ulice.

I venku se dá žít celkem obstojně a důstojně. A dokonce i bezpečně. Proto v tomto čísle přinášíme řadu různých tipů na to, jak si to na ulici zařídit. Nic není stoprocentní a nikdo nemá ty samé mož- nosti. Jsme si toho vědomi. Budeme moc rádi, když bude pro vás toto vydání inspirací, a aspoň něco z toho, co vám přináší, využijete.

Přežít se dá (skoro) všechno, ale musí na to být člověk připravený. Přeju mírnou zimu všem bez střechy nad hlavou a na shledanou na jaře.

-TRMX-